Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dan BROWN

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Dan BROWN Empty Dan BROWN 11.01.08 19:50

Ge/\/!e

Ge/\/!e
Admin
Admin

komplo teorileri üstünedir bütün çalışmaları ama ben bayılıorum tavsiye ederim kısa bi özgeçmişte koyfdum sizin için

Dan Brown
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Dan Brown
Resim:Danbrown.jpg

Doğum tarihi 22 Haziran 1964
Doğum yeri ABD
Mesleği Yazar
Dan Brown, 22 Haziran 1964 doğumlu Amerikalı yazar.

Amherst Koleji ve Philips Exeter Akademisi’nden mezun olduktan sonra bir süre eğitim gördüğü bu okullarda İngilizce öğretmenliği yaptı. Şifre çözme ve gizli hükümet örgütlerine duyduğu ilgi, 1996'da ilk romanı Dijital Kale'nin ortaya çıkmasını sağladı.

Roman, yayımlanmasından hemen sonra bir anda elektronik kitap listelerinde bir numaraya yükseldi. Amerika Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nı (NSA) konu alan roman sivil halkın mahremiyeti ile ulusal güvenlik arasındaki ince çizgiyi irdeliyordu.

Yazar tekno-gerilim türündeki ikinci romanı İhanet Noktası'nda da politikada ahlak, güvenlik ve gizli teknoloji konularını işledi.

Başkanlık Ödülü'nü kazanmış bir matematik profesörü ile ilahiyat müzisyeni bir annenin oğlu olan Dan Brown, bilim ve din gibi paradoksal felsefelerin egemen olduğu bir ortamda büyüdü. Bu birbirini tamamlayıcı görüşlerden aldığı esinle ünlü romanı Melekler ve Şeytanlar'ı yazdı. Bu yapıt da bir İsviçre fizik laboratuarı ile Vatikan kenti arasında geçen, bilim ve din odaklı bir gerilim romanıdır.

Ayrıca, 2003 yılında çıkardığı ve tüm dünyada satış rekorları kıran Da Vinci Şifresi kitabının da yazarıdır.

Sanat tarihcisi ve ressam olan eşi de araştırmalarına yardım etmektedir.

Eserleri [değiştir]Dijital Kale (1998)
Melekler ve Şeytanlar (2000)
İhanet Noktası (2001)
Da Vinci Şifresi (2003)
Süleyman'ın Anahtarı (2007'de yayınlanması bekleniyor)

2Dan BROWN Empty Geri: Dan BROWN 11.01.08 20:55

feanor

feanor
Süper Moderatör
Süper Moderatör

hüseyın senın bu kadar sosyal bı ınsan oldugunu bılmıodum Çok Mutlu Çok Mutlu

3Dan BROWN Empty Geri: Dan BROWN 11.01.08 20:58

soulwater

soulwater
Admin
Admin

feanor demiş ki:hüseyın senın bu kadar sosyal bı ınsan oldugunu bılmıodum Çok Mutlu Çok Mutlu

Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu içinde ne cevherler yattıyo şuna bak komplo teorisi falan Gülümseyen Gülümseyen

4Dan BROWN Empty Geri: Dan BROWN 11.01.08 20:59

Ge/\/!e

Ge/\/!e
Admin
Admin

ne sandınız olum Çok Mutlu:D:P

5Dan BROWN Empty Geri: Dan BROWN 17.01.08 23:55

karadeniz kızı_61

karadeniz kızı_61
Üye
Üye

üseyin bu ne be gel ben sana hamsi tava yapim Laughing