Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

düşünürlerden sözler..

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

creepgirls

creepgirls
Üye
Üye

Aristoteles

1- Çok süslenenlere bakın; hepside gizlenmek istiyordur.

2- Gerçek arkadaşlık iki bedende bir ruhtur.

3- Mevkilerini para ile satın alanlar, masraflarını geri almak yoluna düşerler.

4- Eğitimin kökleri acı fakat meyveleri tatlıdır.

5- Yalnızlıktan hoşlanan ya vahşi hayvandır ya da Tanrı.

6- Çok süslenenlere bakın, hepsi de gizlenmek istiyordur.

7- Yanlış yoldan gitmenin birden çok yolu vardır. Ama doğruyu yapmanın tek bir yolu bulunur. Yanlış yapmak bu yüzden kolay, doğruyu bulmak ise bu yüzden zordur.

8- Dostlar, dost yoktur.

9- Felsefe, insanların yaşamı merak etmesinden doğar.

10- İnsanın içinde olanlar dışında anlam buluyor.

11- Bütün dünyevi yaşam bir hastalıktır, bir tür duygu oluşumudur. En iyisi hiç doğmamış olmaktır. Eğer insan, bir felaket olup da doğmuşsa, en hızlı şekilde ölmeyi denemelidir.

12- Akıllı insan düşündüğü her şeyi söylemez, fakat söyleyeceği her şeyi düşünerek söyler.

13- Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur.

MONTAIGNE

Alçak gönüllü yüreklerde yaşayan düşünceler, yüksek düşüncelerdir.

Bazı yenilgiler zaferden üstündür.

Ben kitaplarımı değil, kitaplarım beni ortaya çıkarmıştır.

Benim işim ve sanatım, benim yaşamımdır.

Bilim iyi olmasına iyi bir ilaçtır ama, saklandığı kabın pisliğiyle bozulmayacak kadar zorlu değildir.

Bir şeyi ezbere bilmek, bilmek değildir.

Bütün günler ölüme gider; son gün varır..

Derler ki, uzun süren hayat, hayatların en iyisi değildir, uzun sürmeyen ölümse ölümlerin en iyisidir.

Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur.

Dünyaya geldiğiniz gün bir yandan yaşamaya, bir yandan ölmeye başlarsınız.

Gerçeği istediğim kadar değil, göze alabildiğim kadar söylüyorum. Yaşlandıkça biraz daha fazlasını göze alabiliyorum.

Gurur insanın düşüncesidir; söze dökülen onun pek küçük bir parçasıdır.

Hayat bir rüyadır. Uyanınca uyuruz, uyuyunca uyanırız.

Her insanda, insanlığın bütün halleri vardır.

İnsan yalnız sözle insandır ve yalnız sözle bağlanırız birbirimize.

İnsanlar en az bildikleri şeyler hakkında en fazla fikir yürütürler.

İyilik etmesini bilmeyen insana, bildiği başka şeylerden hayır gelmez.

Korku bazen kafasızlıktan gelir, yüreksizlikten de geldiği gibi.

Nasıl doğuşumuz bizim için her şeyin doğuşu olduysa, ölümümüz de her şeyin ölümü olacaktır.

Tabiatın insanlara en âdilce dağıttığı nimet akıldır derler: çünkü hiç kimse akıl payından şikayetçi değildir.

Talih insana bütün nimetlerini verse, onlardan tad alabilecek bir ruh gerekir. Bizi mutlu eden, bir şeyin sahibi olmak değil, tadına varmaktır.

Varlıkların en güzeli insandır.
MONTAİGNE

SOCRATES
Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan farklıyım.

Ben bir şey biliyorum, o da bir şey bilmediğimdir.

Fazilet ruhun güzelliğidir.

Galip asker, hiçbir zaman mağlup askerin üzerine eğildiği zamanki kadar yüksek değildir.

Görüp yapan, bilip yapan kadar muvaffak olamadığı gibi, bilip yapan da hissedip yapan kadar muvaffak olamaz.

Hayatta gütmemiz lazım gelen biricik gaye ruhumuzu yükseltmektir; düşüncemizin, ahlaki kudretlerimizin ilerlemesini sağlamak, düşüncemizi her an biraz daha aydınlatmak; kendimizi günden güne daha hür ve mükemmel duymaktır.

İnsanlar her zaman her yerde acıkmışlardır. Ama her zaman yer yerde erdemli olmamışlardır.

Kendini bil.

Kimse bile bile kötü değildir, her kötülük bilgi sanılan bir bilgisizlikten gelir.

Kötü insanlar yemek ve içmek için yaşar. İyi insanlar yaşamak için yer ve içerler.

Yalnız bir iyi vardır: bilgi, bir de kötü: cehalet.

Yeşillikler toprağın çirkinliğini kapattığı gibi, tatlı sözde insanın birçok kusurlarını örter.
GÜZEL SÖZLER... Gülümseyen

Ge/\/!e

Ge/\/!e
Admin
Admin

sendede ne cevherler varmış helal olsun.. Çok Mutlu

creepgirls

creepgirls
Üye
Üye

eywallah.. daha çok var Razz Çok Mutlu

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]